Back to Top

DAF i seria Efficiency Champion

DAF i seria Efficiency Champion


DAF wprowadza na rynek modele XD, XF, XG i XG+ z serii Efficiency Champion. Pojazdy te będą dostępne z silnikami PACCAR MX-11 i MX-13 oraz różnymi wariantami kabin. Każdy pojazd z serii Efficiency Champion będzie w standardzie wyposażony w pełny zakres rozwiązań oszczędzających paliwo, w tym system DAF Digital Vision (kamery zamiast lusterek) oraz kompletny pakiet aerodynamiczny ze spoilerami, fartuchami bocznymi, osłonami bocznymi i specjalną osłona podwozia optymalizującymi przepływ powietrza. Pojazdy z tej serii będą również zaopatrzone w opony o niskim oporze toczenia, tempomat przewidujący w standardzie oraz mocny hamulec silnikowy PACCAR MX.


Czytaj więcej str. 10

Nowe oblicze logistyki miejskiej

Nowe oblicze logistyki miejskiej


Renault Trucks i Grupa Jacky Perrenot zmieniają oblicze logistyki miejskiej, wyposażając zabudowę chłodniczą w 100% elektrycznego 26-tonowego samochodu ciężarowego Renault Trucks E-Tech D Wide w system przechowywania karuzelowego opracowany przez firmę ACTEMIUM Handling Systems. Obsługuje on kontenery do transportu towarów, zastępując w ten sposób tradycyjne palety. Te mobilne kontenery, dostępne w różnych konfiguracjach, takich jak skrzynie do przewozu ładunków suchych, izotermy lub pojemniki siatkowe typu rolkowego, automatycznie pojawiają się przed kierowcą w miejscu docelowym dzięki zautomatyzowanemu systemowi przygotowania, załadunku i rozładunku.


czytaj wiecej str. 16

Regeneracja od „Kalińskich” Produktem Roku

Regeneracja od „Kalińskich” Produktem Roku


Od 20 lat swoiste podsumowanie branży automotive przeprowadza magazyn autoEXPERT, organizując konkurs Produkt Roku. Jest on podzielony na kilka kategorii: wyposażenie warsztatów i oprogramowanie, części zamienne i akcesoria motoryzacyjne oraz chemia motoryzacyjna. W tegorocznej edycji do głównego etapu konkursu nominowane zostało 39 produktów, w tym zgłoszona przez firmę „Kaliński – Układy Wydechowe” regeneracja katalizatorów SCR. W pierwszym etapie konkursu na nominowane produkty głosowali internauci, jednak ostateczny głos należał do czternastoosobowej kapituły.


czytaj więcej str 24

Nowe IVECO Daily

Nowe IVECO Daily


Najnowszy Daily pozostaje wierny swojemu DNA. Model potwierdza swoje skupienie na potrzebach kierowcy ze szczególnie zmienioną ergonomią wnętrza kabiny i technologii pokładowej, a także nowymi usługami łączności rozszerzonymi na całą gamę, które sprawią, że pojazd stanie się ponownie preferowanym wyborem pojazdem menedżerów flot i ulubieńcem kierowców oferując np. nowe tylne zawieszenie piórowe o progresywnej sztywności, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym. Nowy Daily to również wersje elektryczne i zasilane CNG, oraz dedykowane usługi wsparcia Klientów pomagające w przechodzeniu na alternatywne źródła energii.


Czytaj więcej str. 30

Tachograf bez przeglądu i seria naruszeń

Tachograf bez przeglądu i seria naruszeń


Na krajowej „dziesiątce” w Pile, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. W trakcie czynności kontrolnych inspektorzy stwierdzili, że tachograf zainstalowany w ciężarówce nie został poddany badaniu okresowemu w wymaganym terminie. Ostatni przegląd tachografu był ważny do 10 listopada 2023 roku. Serię poważnych naruszeń wykazała również kontrola zapisów czasu pracy kierowcy. Kierowca, po zakończeniu dozwolonego przepisami czasu prowadzenia pojazdu, wyciągnął kartę z tachografu i ruszył w dalszą drogę nie rejestrując na niej swoich aktywności.


czytaj wiecej str. 70


e-route on-line